m
Loader image
Loader image
Zpátky na začátek
 

Návody

Příkazy do chatu

Užitečné utilitky které můžete využít na našem serveru

/warp market. Zde najdete informátora, který Vás navede kam potřebujete
/warp arena. V aréně můžete dosáhnout různých titulů promítajících se v chatu u vašeho jména.
/sethome Nastavení portu domů. Port domů asi každý ocení. Berte v potaz že tento příkaz je povolen pouze jednou za týden!

/home Vyvolání portu po jeho nastavení:
/help nebo /h zobrazi seznam vsech dostupnych prikazu
/w nick zprava = Septani konkretnimu hraci.
/kill nebo /k. Sebevrazda
/list warps. Seznam povolenych warpu
/rules . Pravidla serveru
/heatmap. Ukaze vam vase struktury po mape, thraly a zver.

 

Korupce

Jak se jí zbavit?

V blízkosti obelisků či v některých jeskyních se Vám bude načítat korupce. Korupce snižuje Vaše staty a zvyšuje potřebu jídla a vody. Nedá se proti ní ochránit, ale s odstraněním Vám pomůže zotročený tanečník (dancer) – čím vyšší úroveň, tým rychleji se korupce zbavíte.

Purge

Purge – neboli nájezdy se vztahují na každého a nelze se jim vyhnout. Jedná se o nájezdy monster, zvířat, lidí či bossů. Od lokace vaší bázy pak zaleží jaký typ purge dostanete. Všeobecně platí, že čím severněji bydlíte, tím těžší purge očekávajte. Těžší purge, ale mají výhodu v nájezdu otroků (thrallů), kterých můžete uspat a přidat do svých řad. Třeba ale počítat s tím, že purge mají za účelem Vás zničit, proto se třeba dobře připravit.
Jak zjistím, kdy dostanu purge? Po otevření inventáře máte dole uprostřed fialový purge meter. Ten se Vám načítá aktivně – pri každé akci, kterou provedete a pasivně – bez ohledu na to, co děláte. Když se Vám purge načte po první čárku znamená to, že se purge o Vás ví a může Vás poctít svou návštěvou. Když jste byli vybráni pro purge, tak se Vám na obrazovce zjeví varovaní a následně odpočet, pričem se Vám na mapě v okolí Vašich struktur zjeví dva prokrížené červené meče. Značka mečů znamená, že na tuhle bázi Vám jde purge. Obvyke má purge několik kol, mezi kterými máte pár minut na výměnu brnění, zbraní či vyléčení.

Počas aktivního purge nemůžete stavět ani pokládat nové otroky, proto na purge myslete s předstihem! Purge skončí až budou všichni nájezdníci poraženi nebo maximálně 30 minut od začátku purgu. Při purgi Vám nepomůže se odhlásit nebo změnit lokaci, purge bude pokračovat či na místě budete nebo ne. Př aktivovaní purgu se Vám purge meter vymaže, ale zárověn se Vám částečne zase obnoví při boji.

Příkazy do chatu

Video je hezké, ale komu se chce čekat na jeho skončení, když chce hrát? Máme zde menší návod na jeho vypnutí (pozor při některých updatech se může soubor přepsat do původního tvaru). Díky tomuhle návodu se Vám po spuštění hry načte rovnou hlavní menu. Najděte si soubor DefaultGame, který najdeme ve složce: Steam\steamapps\common\Conan Exiles\ConanSandbox\Config
V souboru DefaultGame si následně najdeme na cca. 50. řádku text, který upravíme, aby vypadal následovně (pro úpravu stačí použít poznámkový blok):

[/Script/MoviePlayer.MoviePlayerSettings]
bWaitForMoviesToComplete=False
bMoviesAreSkippable=True
-StartupMovies=
+StartupMovies=
+StartupMovies=
+StartupMovies=

 

Spacák či postel

Nezaplatitelná pomůcka pro každého. Pozor ale!

Spacák si můžete položit na mapě pouze jeden. Při respawnutí/použití sa nezničí, avšak jestli se pokusíte položit druhý spacák, tak první se zničí.
Postel můžete mít taky jen jednu a proto ji odporoučíme využít v bázě, kde si třeba ale nastavit místo na spawn. Uděláme tak velice jednoduše: Postel položíme na želané místo, podržíme na ní „E“ a zvolíme „Interact“ (ikona ozubených koleček). Následně se Vám na posteli ukáže, Vaše jméno. Pokud budete postel stěhovat, musíte celou akci zopakovat. Můžete položit libovolný počet postelí, ale „Interact“ a teda nastavit si místo na spawn můžete jen na jedné.

 

Ztráta otroka / zvířete:

Proč hned panikařit?

Nemusíte kvůli tomu psát adminovi. Stačí když zmáčknete písmeno I jako inventář. vyjede Vám následující nabídka. Na hoře máte nabídku. Přepněte na Folowers. Zobrazí se Vám tabulka Folowers Management. Zde vyhledat co Vám schází a pomocí čočky úplně vpravo v řádku hledaného otroka / zvířete čočku stisknete.


Vypnete tabulku a navrátíte se do hry. Stisknete M jako mapa na níž se Vám teď zobrazí hledané zvíře / otrok.

Doporučujeme mít pojmenované otroky a zvířata lépe se Vám budou hledat.

Připojení se bez dvojtého načítání modu

V launch klientu v zalozce Mods mame prehled jiz nainstalovanych modu, ktere si muzeme vybrat a ulozit v libovolnem poradi (da sa tym obejit restartovani hry pri spousteni – rovnou Vas to pripoji na server, ak ich zoradite v rovnakom poradi, v akom su na danom serveri). Pre nas je to nasledovne:

Better thralls

 Mod Better Thralls umožňuje přivázat uspaného thralla i na koně, medvěda, slona či už Vášho ochočeného otroka. Můžete tedy domů přinést i více otroků najednou. Ale pozor – jestli máte uspaného thralla na provázku (Bindings) a chcete se portnout, tak po portu není uspanej thrall vidět! Proto nedoporučujeme port s více uspanými otroky. Po portu sice uspanej thrall není vidět, ale stále ho máte u sebe, proto je potřeba jít k nejbližšímu kolečku (Wheel of Pain) a otroka do něj vložit (lezení nebo vytáhnutí zbraně Vám uspaného thralla pustí a přijdete o něj). Jestli chcete přenášet vícero uspaných thrallů najednou, tak se musíte držet v dohledu Vašich thrallů a jít pěšky k nejbližšímu Wheel of Pain (velká vzdálenost může spůsobit, že o uspaného thralla přijdete).